Historia wyszukiwania

 • Historia wyszukiwania jest pusta

Blog - nocar.pl

 • Ściąganie auta przy hamowaniu – co może być przyczyną?

  Układ hamowania jest jednym z najważniejszych w samochodzie. Odpowiada bezpośrednio za bezpieczeństwo na drodze oraz szybką reakcję kierowcy w czasie zagrożenia na drodze. Dlatego w momencie, w którym czujesz, że podczas hamowania, ściąga Cię na boki, koniecznie poszukaj przyczyny. Jak się do tego zabrać? Co może powodować problemy z hamowaniem? Sprawdź!

  Czytaj dalej

 • Jak otworzyć zamarznięty zamek?

  Kierowcy nienawidzą zimy. I mają ku temu powody. Śliska nawierzchnia oraz słaba widoczność utrudniają jazdę, a samochód sprawia wiele problemów, często, nawet zanim do niego wsiądziemy. Zamarznięte szyby i drzwi drażnią wszystkich, którzy rano próbują ruszyć do pracy swoimi czterokołowcami. Równie popularną i prawdopodobnie najbardziej drażniącą zmorą są zamarznięte zamki. Dlatego dziś doradzimy jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem!

  Czytaj dalej

 • Jakie są objawy awarii koła dwumasowego?

  W większości współcześnie produkowanych samochodów montuje się koła dwumasowe, których funkcją jest tłumienie drgań generowanych przez silnik oraz ich neutralizowanie. W ten sposób chroniona jest zarówno skrzynia biegów, układ korbowo-tłokowy, jak i inne elementy. Bez koła dwumasowego silnik byłby narażony na znacznie szybsze zużycie – panewek, a w skrzyni biegów niszczyłyby się synchronizatory i koła zębate, ponadto znacznie zmalałby komfort jazdy. Niestety „dwumas” bywa wrażliwy na pewne czynniki, a uszkodzony daje jasne znaki o problemie. Jakie to znaki oraz w jaki sposób chronić element przed zniszczeniem? Podpowiadamy w dzisiejszym wpisie.

  Czytaj dalej

 • Fotelik samochodowy. Jak wybrać fotelik dla dziecka?

  Fotelik samochodowy to niezbędnik, w który musi zaopatrzyć się rodzić chcący przewozić dziecko samochodem. Prawo wyraźnie wskazuje, jakie zasady musimy spełnić, by podróż z dzieckiem była bezpieczna. Na co zwrócić uwagę, jak wybrać fotelik? Dziś podpowiadamy!

  Czytaj dalej

 • Zimowe problemy z ogrzewaniem? Sprawdź, jak temu zaradzić!

  Zima to czas, kiedy wszyscy próbują się skryć w ciepłych miejscach. Nie ma lepszego uczucia niż zagrzanie się w samochodzie w czasie jazdy, gdy na dworze panują minusowe temperatury. Problem rodzi się jednak wtedy, gdy wewnątrz pojazdu jest równie zimno, jak na zewnątrz. Niewątpliwie zwiastuje to problemy z ogrzewaniem. Co robić w takiej sytuacji? Sprawdź koniecznie!

  Czytaj dalej

 • Co należy regularnie kontrolować w samochodzie?

  W samochodzie istnieją elementy, które trzeba regularnie kontrolować. Dzięki temu możesz mieć pewność, że Twoja jazda jest całkowicie bezpieczna, a pojazd nie odmówi nagle bezpieczeństwa. Taka kontrola przyda się zwłaszcza zimą, kiedy warunki na dworze mogą utrudnić pracę samochodu. Na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę? Podpowiadamy!

  Czytaj dalej

 • Poduszki silnika – objawy usterki

  Poduszka silnika jest elementem, na który większość kierowców nie zwraca uwagi. To sprawia, że nawet charakterystyczne objawy nie są od razu wiązane z poduszkami silnika, a przyczyny szuka się gdzie indziej. Warto dowiedzieć się więcej o awarii tego elementu, ponieważ jest on odpowiedzialny bezpośrednio za komfortową jazdę. Dlatego dziś przygotowaliśmy specjalny wpis, na temat tego, jak rozpoznać objawy uszkodzonych poduszek. Jesteście ciekawi? To zaczynamy!

  Czytaj dalej

 • Jak rozpoznać auto powypadkowe?

  Kupno używanego samochodu w zadowalającym stanie bywa trudne. Nawet świetnie prezentujący się egzemplarz może mieć za sobą wypadkową historię – najlepsi blacharze potrafią bowiem tak odmienić samochód, że tylko fachowiec dopatrzy się śladów poważnej kraksy. Jak uniknąć tej pułapki? Prezentujemy kilka elementów, którym należy się przyjrzeć, aby rozpoznać auto powypadkowe. Sprawdź i nie daj się oszukać!

  Czytaj dalej

 • Jak sprawdzić poziom i jakość płynu hamulcowego?

  Układ hydrauliczny wypełniony jest substancją, która ma za zadanie przekazywać ciśnienie wytworzone przez pompę hamulcową do silników układy, które powodują zaciskanie się hamulców. Płyn hamulcowy jest substancją mało ściśliwą i posiada wysoką temperaturę wrzenia, nie powoduje niszczenia od wewnątrz poszczególnych elementów układu. Jednak by odpowiednio działać, musi spełniać określone cechy. Jak sprawdzić poziom i jakość płynu hamulcowego? Kiedy wymieniać i gdzie kupować? Podpowiadamy!

  Czytaj dalej

 • Typowe usterki układu kierowniczego

  Jeżeli silnik uznamy za serce napędzające każdy samochód, to układ kierowniczy otrzymać może w tym przypadku metaforyczną nazwę nóg naszego auta, bowiem to właśnie on pozwala kołom jechać dokładnie w tym kierunku, w którym chciałby kierowca. Dzięki zaawansowanej technologii oraz rozlicznym zaimplementowanym systemom wspomagającym nie stanowi to żadnego problemu…pod warunkiem, że wszystko działa sprawnie i prawidłowo. Może się bowiem zdarzyć, że układ kierowniczy ulegnie awarii, utrudniając lub całkowicie uniemożliwiając jazdę.

  Czytaj dalej

Strona 1 2 3 4 5 z 30 »