Historia wyszukiwania

  • Historia wyszukiwania jest pusta
 
Paulina Tomasik

Jakie żarówki H4 najlepiej świecą?

Kiedy prowadzisz samochód ciemną nocą albo przedzierając się przez ścianę deszczu czy wytężając zmrok we mgle, potrzebujesz niezawodnego oświetlenia. Takiego, które nie tylko dobrze oświetli drogę, ale też zapewni Ci odpowiedni kontrast widzenia i nie będzie oślepiać kierowców jadących z naprzeciwka. Nie ma się co łudzić, że te warunki spełnią chińskie żarówki z supermarketu. Tylko sprawdzeni producenci oferują niezawodną jakość i wysoką wydajność. Potwierdzimy to dzisiejszym wpisem – przedstawiamy najlepsze żarówki halogenowe H4, które dzięki podkręconym parametrom oświetlą Ci drogę tak, abyś zawsze bezpiecznie dotarł do celu.

Żarówki halogenowe H4 – zastosowanie

Halogenów H4 używa się w reflektorach głównych, przede wszystkim starszych samochodów. Są to żarówki dwuwłóknowe, które mogą obsługiwać jednocześnie dwa rodzaje świateł: drogowe i mijania lub drogowe i przeciwmgłowe. To podwójne zastosowanie wymusiło zmianę w ich budowie. Bańka żarówki H4 jest nieco większa niż ta w H7, a wewnątrz niej znajduje się metalowa płytka, która kieruje przepływem światła wytwarzanego przez włókna. Dzięki temu emitowana wiązka prawidłowo oświetla drogę i nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka, niezależnie od tego, który rodzaj świateł działa w danym momencie.

Najlepsze żarówki H4

Ponieważ żarówki H4 zasilają główne reflektory samochodu, to one w dużej mierze odpowiadają za bezpieczeństwo jazdy – za to, czy po zmroku czy w trudnych warunkach atmosferycznych zdążysz w porę dostrzec zagrożenie na drodze. Z tego powodu nie warto na nich oszczędzać. Do oświetlenia wnętrza auta czy tablicy rejestracyjnej można wybierać produkty „no name” z supermarketu czy stacji benzynowej. W przypadku świateł głównych zdecydowanie należy trzymać się tylko sprawdzonych producentów, takich jak Osram, Tungsram czy Phillips. Tym bardziej, że chińskie żarówki za kilka złotych mogą uszkodzić reflektor, wywołując okopcenie odbłyśnika i obudowy – a wymiana lampy z pewnością przekroczy koszt zakupu markowych halogenów.

Jakie żarówki H4 zatem wybrać, aby mieć pewność, że skutecznie oświetlą drogę i nie zawiodą w najmniej oczekiwanym momencie?

Żarówki H4 Tungsram MegaLight Ultra +150%

Pierwszym przykładem żarówek H4 o najlepszych parametrach świetlnych są halogeny MegaLight Ultra +150% Tungsram. Dzięki precyzyjnej konstrukcji żarnika oraz wypełnieniu bańki w 100% ksenonem świecą o 150% jaśniej niż standardowe produkty innych marek. Co ważne, te wzmocnione żarówki marki Tungsram spełniają wszystkie normy, w tym oczywiście europejską homologację ECE. Są w pełni bezpieczne – zapewniają odpowiednią widoczność i nie oślepiają innych kierowców. Zdecydowanie poprawiają też wygląd samochodu, nadając mu nowoczesny charakter. To zasługa srebrnego pokrycia bańki.

Żarówki H4 Osram Night Breaker® Laser +150%

Po założeniu tych żarówek naprawdę zobaczysz różnicę – Night Breaker® Laser +150% to jedne z najjaśniejszych halogenów marki Osram. Kierowcy doskonale znają tę serię – doceniają jej zalety już od wielu lat. Dzięki zastosowaniu technologii ablacji laserowej żarówki Night Breaker® Laser emitują światło o 150% jaśniejsze niż ich standardowe odpowiedniki, spełniające minimalne wymogi homologacyjne. Przekłada się to na zachowanie większego bezpieczeństwa na drodze. Halogeny Night Breaker® Laser +150% oświetlają drogę nawet do 150 m przed pojazdem – a wiadomo, że większa widoczność daje więcej czasu na odpowiednie zareagowanie na to, co dzieje się na jezdni.

Dodatkową zaletą stosowania żarówek Osram jest nowocześniejszy wygląd samochodu. Night Breaker® Laser +150% wytwarzają światło o 20% jaśniejsze niż to określone normami, co upodabnia je do nowoczesnych świateł ksenonowych.

Żarówki H4

Żarówki H4 Tungsram MegaLight Ultra +120%

Zbliżonymi parametrami świetlnymi charakteryzują się żarówki halogenowe H4 z serii MegaLight Ultra +120% marki Tungsram. Tym, co je wyróżnia, jest wypełnienie ksenonem oraz srebrny top, który dodaje światłom sportowego zacięcia. Dzięki takiej ulepszonej konstrukcji halogeny MegaLight Ultra emitują światło o 120% jaśniejsze.

Żarówki H4 Philips Racing Vision

Żarówki z serii Racing Vision to zdaniem wielu kierowców najlepsze produkty na rynku. Zalety, którymi Philips chwali się na papierze, przekładają się na rzeczywistość. Wydajne działanie halogenów H4 Racing Vision wynika z ich zoptymalizowanej konstrukcji. Ulepszona budowa żarnika, wypełnienie gazowe o zwiększonym ciśnieniu i bańka wykonana z wytrzymałego, odpornego na działanie promieni UV szkła kwarcowego – wszystko to służy podkręceniu parametrów oświetleniowych. Halogeny H4 Philips z tej serii emitują światło nawet o 150% jaśniejsze niż standardowe odpowiedniki, co czyni z nich najjaśniejsze żarówki na rynku.

Żarówki H4 Phillips X-treme Vision G-force

Nasze zestawienie zamykamy kolejną propozycją od Philipsa – X-treme Vision G-force. To żarówki, które emitują światło nawet o 130% jaśniejsze niż ich standardowe odpowiedniki. Jego temperatura barwowa wynosi 3500 K, więc są też zdecydowanie bielsze niż klasyczne halogeny. Warto przy tym zaznaczyć, że te podkręcone parametry świetlne nie wpływają na skrócenie czasu eksploatacji – żarówki X-treme Vision G-force świecą nawet do 450 godzin. Wszystko dzięki zoptymalizowanej konstrukcji oraz dużej odporności na wstrząsy.

 

Równanie jest proste: jaśniejsze żarówki = większa widoczność, która przekłada się na większe bezpieczeństwo. Gdy widzisz więcej i dalej, możesz szybciej zareagować na to, co dzieje się na drodze. Wejdź na nocar.pl, wybierz halogeny o wzmocnionych parametrach i przekonaj się, jak wielką różnicę mogą robić niewielkie żarówki!

Sprawdź także inne żarówki H4:

Źródło zdjęć: shutterstock.com

Dodaj komentarz

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc napisać komentarz.