Historia wyszukiwania

 • Historia wyszukiwania jest pusta
 

Ładowarka do akumulatora - dlaczego powinieneś ją mieć?

Wyładowany i niesprawny akumulator to, według statystyk, najczęstsza przyczyna awarii, które unieruchamiają samochody. Wiadomo, że im więcej włączonych w samochodzie gadżetów, tym więcej energii pobiera akumulator i szybciej się rozładowuje. Rozwiązaniem jest ładowarka do baterii, jaką wybrać?

Czego dowiesz się w tym wpisie?

 • Dlaczego akumulator tak szybko się rozładowuje?
 • Czy warto kupić ładowarkę do akumulatora?
 • Jeśli wybierać, to jaką?

TL;DR

Na początku powinieneś pamiętać, że niedoładowany akumulator nie znosi niskich temperatur. Przy siarczystym mrozie nawet sprawna i naładowana bateria może stracić aż ponad połowę swojej nominalnej pojemności. Jeśli bateria rozładuje się „do zera”, to w niskich temperaturach elektrolit może zamarznąć i pęknąć.

To niejedyne zagrożenie. W takich przypadkach często dochodzi od opadu masy czynne, a co za tym idzie – konieczności wyrzucenia akumulatora! Jeśli chcesz uniknąć takich przypadków, powinieneś zaopatrzyć się w ładowarkę do akumulatora!

Czy warto kupić ładowarkę do akumulatora?

Ładowarki samochodowe wykorzystują najnowszą technologię, która wcześniej była stosowana wyłącznie w profesjonalnych produktach np. firmy CTEK. Ładowarka zapewnia wszechstronne rozwiązanie do ładowania akumulatorów, także w przypadku zastosowań o wysokich wymogach. Oferuje takie funkcje, jak diagnoza akumulatora sygnalizująca czy akumulator może otrzymać i utrzymać ładunek, regenerację umożliwiającą odnowę całkowicie rozładowanych akumulatorów z rozwarstwionym elektrolitem, unikalne ładowanie podtrzymujące, tryb optymalnego ładowania w niskich temperaturach oraz ładowanie wymagających akumulatorów AGM (np. Optima). Na wyświetlaczu wyświetlane są dla użytkownika wszystkie instrukcje dotyczące procedury ładowania.

Dlaczego warto postawić na produkty CTEK

Produkty firmy CTEK charakteryzują się kilkoma cechami, które czynią je wyjątkowymi na rynku:

  • bezpieczne dla ludzi: proste w montażu, odporne na iskrzenie oraz zwarcie i odwrotną polaryzację, nie trzeba wyjmować akumulatora do ładowania.
  • bezpieczne dla pojazdów: regulują parametry ładowania, dzięki czemu nie stwarzają ryzyka uszkodzenia wyposażenia elektrycznego i elektronicznego pojazdu
  • w pełni automatyczne: mikrokomputer steruje całym procesem ładowania, dzięki czemu użytkownik nie musi niczego nadzorować, ani być ekspertem od akumulatorów
  • dobre dla akumulatora: wyposażone w unikatową funkcję odsiarczania, która pozwala na przywrócenie żywotności rozładowanym akumulatorom. Napięcie i natężenie prądu ładowania są komputerowo
  • stabilizowane, co pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji akumulatora (wahania parametrów ładowania są mniejsze od 2%, podczas gdy w tradycyjnych prostownikach sięgają nawet 400%)
  • wydajne: układ sterujący potrafi naładować akumulator w 100%, dzięki czemu nie występuje efekt stopniowego tracenia pojemności przez akumulator
  • wytrzymałe: odporne na wstrząsy i kurz (IP44), przystosowane do użycia na zewnątrz (IP65), pracują w temperaturach -20 do +50°st.

Jak wyglądają procesy ładowania?

Jeśli przekonaliśmy Cię, że ładowarka pomoże przetrwać jesienne humorki Twojego samochodu, wejdź na nocar.pl i spraw dla akumulatora Twojego samochodu najlepszy towar! Na naszej stronie znajdziesz najnowsze rozwiązania technologiczne, najlepszych producentów.

źródło zdjęć: unsplash.com, nocar.pl 

Dodaj komentarz

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc napisać komentarz.