Historia wyszukiwania

  • Historia wyszukiwania jest pusta
 

LEDriving od OSRAM – Wszystko o oświetleniu LED firmy OSRAM do Twojego samochodu

Żarówki LED charakteryzują się 25-krotnie dłuższym okresem eksploatacji niż ich tradycyjne odpowiedniki. Dzieje się tak dlatego, że zostały wykonane w specjalnej półprzewodnikowej technologii. Coraz więcej kierowców docenia ich zalety, dzięki czemu stały się one niemałą konkurencją dla halogenów oraz ksenonów. Marka OSRAM wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumenta, stworzyła specjalną linię LEDriving – produkty, które wchodzą w jej skład, emitują wysokiej jakości światło, są ekonomiczne i długotrwałe. Ich rosnąca popularność na rynku dowodzi tego, że seria LEDriving została doceniona przez kierowców na całym świecie!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

• Dlaczego oświetlenie LED staje się takie popularne?
• Czym charakteryzuje się seria produktów LEDriving marki Osram?
• Czy produkty LEDriving są legalne w użyciu na publicznych drogach?

TL;DR

Oświetlenie LED zyskuje coraz więcej zwolenników. Niewątpliwie wpływ na to ma fakt, że światła te są ekonomiczne oraz mają dłuższą żywotność. Aby móc cieszyć się bezpieczną jazdą należy wybrać takie produkty, które gwarantują wysokiej jakości światło oraz są dopuszczone do użytku publicznego. Światłami, na które warto zwrócić uwagę, są produkty z serii LEDriving marki Osram.

Co powinieneś wiedzieć o żarówkach LED?

Choć początkowo montaż żarówek LED był możliwy jedynie w najnowszych modelach samochodów, obecnie w coraz większej ilości starszych pojazdów, można zamontować tego typu oświetlenie. LEDY stosuje się najczęściej w światłach do jazdy dziennej, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo energii. Dzieje się tak dlatego, że alternator jest wtedy znacznie mniej obciążony, a spalanie ograniczone. Światło emitowane przez LEDY jest najbardziej zbliżone do barwy światła dziennego, dzięki czemu wzrok po zapadnięciu zmroku, nie męczy się tak bardzo, jak w przypadku halogenów, czy ksenonów.

światła led od osram są proste w montażu

Musisz wiedzieć, że samochody, w których istnieje możliwość zamontowania oświetlenia LED, charakteryzują się skomplikowaną konstrukcją reflektora oraz układu chłodzenia. Wpływ na to ma fakt, że lampy te grzeją od tyłu, a nie tak jak w przypadku standardowych żarówek – od strony elementu świetlnego. Istotne są również przepisy drogowe – niezastosowanie się do nich grozi mandatem. O ile w przypadku przednich reflektorów prawo nie stosuje żadnych rygorystycznych nakazów, o tyle tylne reflektory to już zupełnie inne bajka. Aby wykorzystać odbłyśnik tylnej lampy, LEDY powinny świecić we wszystkie strony. Nie mogą jednak emitować zbyt silnej wiązki – to często powoduje błędne reakcje kierowców, którzy mylą światło pozycyjne ze światłem hamowania, co może skończyć się tragicznie.

Seria LEDriving od Osram – dlaczego warto mieć te produkty?

Marka Osram wychodząc naprzeciwko klientom, którzy zaczęli szukać dobrej jakości świateł typu LED, wypuściła na rynek serię produktów linii LEDriving. Składają się na nią światła przeciwmgłowe oraz do jazdy dziennej. Są one gwarancją bezpieczeństwa oraz najwyższej jakości oświetlenia.

Światła przeciwmgłowe LEDriving od Osram są tak skonstruowane, by pasowały do większości pojazdów. Mogą zastąpić większość konwencjonalnych typów okrągłych świateł przeciwmgłowych o średnicy 90 mm. Ich dopasowanie do konkretnego modelu samochodu jest możliwe dzięki obecności specjalnych wsporników mocujących.

Przed zakupieniem świateł przeciwmgłowych LEDriving od marki Osram, warto pamiętać, że nadają się one jedynie do pojazdów, z wbudowaną opcją „plug and play”. Jeśli samochód jej nie posiada, konieczna jest modyfikacja mocowania i okablowania. Światła posiadają homologację dopuszczającą je do użytku na drogach publicznych, dzięki czemu jazda z wykorzystanie, produktów LEDrvinig jest całkowicie legalna.

Światła do jazdy dziennej LEDriving LG charakteryzują się jednolitą linią świetlną z niewidocznymi punktami. Są one odporne na deszcz, wodę oraz na mycie ciśnieniowe. Bardzo ważne jest to, że w porównaniu z innymi modelami zapewniają o 80% mniejsze zużycie paliwa, które jest wykorzystywane na zasilenie oświetlenia. Posiadają odpowiednią homologację, dopuszczającą je do użytku na drogach publicznych. Wszystkie produkty z serii LEDriving są bardzo proste w montażu. Można je dostać w różnych wariantach kolorystycznych – dostępne barwy to srebrny, złoty, różowy, pomarańczowy oraz niebieski.

oświetlenie led osram

Oświetlenie LED jest coraz częściej wybierane przez kierowców. Jeśli szukasz produktów, które zapewnią Ci ekonomiczną, bezpieczną jazdę, zwróć uwagę na linię LEDriving od marki Osram. Znajdziesz ją na Nocar.pl. Serdecznie zapraszamy!

Sprawdź także:

Auto inne niż wszystkie, czyli oświetlenie wnętrza pojazdu

Lampy LED da się uratować!

Źródło zdjęć: Nocar, Osram

Dodaj komentarz

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc napisać komentarz.