Historia wyszukiwania

  • Historia wyszukiwania jest pusta
 

Wideorejestrator w samochodzie, czy warto?

Wideorejestrator to urządzenie, które stale zwiększa grono swoich fanów. To małe, praktyczne urządzenie pozwoli nie tylko zarejestrować wydarzenia z ewentualnej stłuczki, ale też zapewni wyjątkową pamiątkę z wakacji, jeśli będziemy nagrywać nim piękno krajobrazu. Dlaczego warto używać wideorejestratora? Sprawdź!

Do czego służy kamera samochodowa?

Rejestrator video to mała kamerka z podglądem. Mocujemy ją na przedniej szybie auta – podobnie jak nawigacje. Nagranie z takiego wideorejestratora możemy wykorzystać jako dowód w sprawie, gdy dojdzie na drodze do wypadku – dodatkowo może pomóc komuś innemu, jeśli to nie my jesteśmy jej uczestnikami. Z tej perspektywy dobra kamerka nie jest zbędnym gadżetem, a ważnym elementem wyposażenia samochodu. Wielu kierowców używa tego gadżetu do uwieczniania zabawnych bądź dziwnych sytuacji na drodze.

philips-driving-video-recorder-adr-810-drogowy-rejestrator-wideo-philips-ph-adr81blx1-31

Ostrożności nigdy dość!

Świadomość, że każdy nasz ruch jest rejestrowany często działa jak spowolnienie. W czasie kolizji nagranie z wideorejestratora może przecież służyć jako dowód przeciwko nam, jeśli to my łamiemy przepisy. Dlatego lepiej być ostrożnym i nie kusić losu. Kupując kamerkę podświadomie, zwiększamy bezpieczeństwo na drodze.

Zapamiętuj widoki!

Rejestrator video nagrywa wszystko, co dzieje się przed maską samochodu, ale nie tylko podczas kolizji. Nagrania z trasy, która wiedzie przez malownicze regiony, może być świetnym materiałem na film wspomnieniowy z wakacji. Może zdarzyć się, że zarejestrujesz ciekawe zdarzenie, bądź śmieszną sytuację!

Jak wybrać wideorejestrator?

Kupując to urządzenie, warto zwrócić uwagę na rodzaj mocowania. Najczęściej wybierane kamery montowane są za pomocą przyssawki. To rozwiązanie jest wygodne i solidne, ale ogranicza widoczność. Alternatywą są kamery mocowane na specjalną taśmę klejącą.

Drugim czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę, jest rozdzielczość kamery. Ma ona bezpośredni wpływ na jakość nagrywanego obrazu i powinna wynosić minimum 1280 × 720 pikseli. Jeśli wybierzesz inna rozdzielczość, Twoje filmy mogą mieć niezadowalającą jakość! Pamiętaj, że na rynku są już kamery Full HD.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Akumulator – czy rejestratory ma wbudowany akumulator, czy też trzeba go podłączyć do zewnętrznego zasilania.

Wyświetlacz – rzadko spotykane w prostych wideorejestratorach.

Moduł GPS – dodatkowa opcja dla wymagających, pozwalająca na zapisanie informacji o pozycji, położeniu, prędkości, współrzędnych geograficznych pojazdu, dlatego w razie wypadku, jeśli będziemy mieć szczęście, a złodziej nie pozbędzie się urządzenia z auta, uda nam się namierzyć skradziony samochód.

Prawo, a wideorejestrator?

W Polsce prawo jest bardzo nieprecyzyjne i wciąż trudno dokładnie określić jak można korzystać z wideorejestratorów. Nie ma przepisów, które jednoznacznie rozwiązywałyby sprawę kamer samochodowych i dlatego najczęściej posługujemy się przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych. Te jasno mówiąc, że dane osobowe, to takie informacje, które mogą posłużyć do zidentyfikowania danej osoby. Chodzi w tym przypadku zarówno o identyfikację pośrednią, jak i bezpośrednią.

philips-driving-video-recorder-adr-610-drogowy-rejestrator-wideo-philips-ph-adr61blx1-37

Wiele elementów skłania posiadaczy samochodów do zamontowania w swoich pojazdach kamer. Coraz chętniej z tego rozwiązania korzystają firmy, w których pracownicy jeżdżą samochodami służbowymi. Warto rozpatrzeć wejście w posiadanie tego sprzętu.

Na rynku pojawiają się nowości, dzięki którym kierowca może monitorować nawet wskaźnik zmęczenia. Dzięki urządzeniu PHILIPS Driving Video Recorder ADR 810 wykorzystaniu technologii otrzymasz informacje o konieczności odpoczynku!

Te i inne urządzenia dostępne są na nocar.pl, wejdź i przekonaj się sam!

 

źródło zdjęć: Philips, nocar.pl;

Dodaj komentarz

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc napisać komentarz.