Historia wyszukiwania

  • Historia wyszukiwania jest pusta
 

Żarówki halogenowe Tungsram - jakie wybrać?

Zima to czas, w którym stawiamy na bezpieczeństwo. Ale aura nie pomaga nam w bezpiecznej jeździe, zważywszy na fakt, że ciągle jest ciemno. Dlatego wybierając oryginalne, markowe żarówki do swojego samochody zapewniamy bezpieczeństwo na drodze nie tylko sobie, ale również innym użytkownikom ruchu, minimalizując ryzyko wypadków samochodowych. Jedną z głównych marek produkujących żarówki, która cieszy się wieloletnim zaufaniem klientów, jest węgierska firma Tungsram.

Czego dowiesz się z wpisu?

  • Co wyróżnia markę Tungsram
  • Jakie żarówki od Tungsram wybrać?

Krótko o marce

Firma Tungsram powstała 120 lat na Węgrzech, dokładnie w 1896 roku. Założył ją węgierski przedsiębiorca Béla Egger zdobywający doświadczenie w Wiedniu, gdzie był właścicielem fabryki sprzętu elektrotechnicznego. Począwszy od I wojny światowej najbardziej dochodową gałęzią produkcji w firmie były lampy elektronowe - zaczęto je wówczas wytwarzać na masową skalę. Marka działała również w Polsce - w okresie międzywojennym filia Tungsram mieściła się w Warszawie pod nazwą Zjednoczone Fabryki Żarówek Tungsram. Od 1989 roku większość firmy należy do amerykańskiego koncernu General Electric, również specjalizującego się w produkcji wysokiej jakości oświetlenia, między innymi samochodowego.

Ciekawostką jest nazwa marki Tungsram. Funkcjonująca od 1909 roku, powstała jako zbitka wyrazowa dwóch słów wywodzących się z języka angielskiego i niemieckiego, a oznaczających metal wolfram, który jest głównym elementem włókna świecącego żarówki. Te słowa to: tungsten (ang.) i wolfram (niem.). Nazwa ta dobrze oddaje historię marki, ponieważ firma Tungsram w 1903 roku opatentowała włókno wolframowe, przyczyniając się tym samym do znacznego wydłużenia czasu eksploatacji żarówek.

Jakie żarówki od Tungsram wybrać?

Jeśli szukasz żarówki H4 postaw na Megalight Ultra +120%, które przeznaczone są do reflektorów głównych samochodu. Dzięki specjalnej konstrukcji żarnika i zaawansowanej technologii powłoki, produkują aż o 120% więcej światła niż konwencjonalne żarówki 12V. Żarówki Megalight Ultra +120% wypełnione są w 100% ksenonem, co pozwala im na wyjątkową wydajność świetlną. Dodatkowo srebrna pokrywa sprawi, że Twój samochód będzie się prezentował jeszcze bardziej stylowo. Badania dowodzą, że lepsze oświetlenie podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz ma pozytywny wpływ na zmniejszenie liczby wypadków. Zaleca się zawsze wymieniać obie żarówki reflektorowe jednocześnie.

Możesz też wziąć pod uwagę Sportlight+50%. Są to żarówki z atrakcyjną srebrną pokrywą, zaprojektowane, aby lepiej widzieć i być widocznym na drodze. Produkują o 50% więcej światła niż standardowe żarówki dostępne na rynku - jest ono wyjątkowo jasne i posiada stylową niebiesko-białą barwę, dzięki czemu znacznie poprawia widoczność również na poboczu drogi. Produkty Sportligh poprawiają komfort jazdy w skrajnych warunkach pogodowych.

Wśród żarówek H1 proponujemy wziąć pod uwagę Megalight Ultra, które dzięki specjalnej konstrukcji żarnika i zaawansowanej technologicznie powłoki, produkują aż o 120% więcej światła niż zwykłe żarówki. Megalight Ultra wypełnione są w 100% ksenonem, co pozwala im na wyjątkową wydajność świetlną. Dodatkowo srebrna pokrywa sprawi, że Twój samochód będzie się prezentował jeszcze bardziej stylowo. Badania dowodzą, że lepsze oświetlenie podnosi bezpieczeństwo i komfort jazdy oraz ma pozytywny wpływ na zmniejszenie liczby wypadków.

Żarówka halogenowa H7 Megalight +50% marki Tungsram jest przeznaczona do świateł drogowych i mijania. Ulepszona seria Megalight to produkty o specjalnej konstrukcji, zapewniającej większą jasność i mocniejsze oświetlenie. Produkują znacznie więcej światła niż standardowe żarówki halogenowe dostępne na rynku. Wiązka świetlna ma większy zasięg, kierowca widzi znaki i przeszkody znacznie wcześniej i ma więcej czasu na reakcję. Optymalne oświetlenie ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo na drodze i pozwala zapobiegać wypadkom.

Seria Heavy Duty - żarówki przeznaczone do kierunkowskazów, świateł stop, cofania i przeciwmgielnych, a także do świateł pozycyjnych, parkowania, ostrzegawczych, oświetlenia wewnętrznego i wskaźników samochodów ciężarowych i autobusów. Żarówki te cechują się wzmocnioną konstrukcją oraz zwiększoną wytrzymałością, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdzają się w trudnych warunkach atmosferycznych.

Jak widać, marka Tungsram oferuje swoim odbiorcom szeroki zakres żarówek samochodowych różnego typu i dla różnego rodzaju pojazdów. Wykorzystywane przez firmę technologie i nowoczesne rozwiązania przekładają się bezpośrednio na wysokiej jakości produkty zapewniające użytkownikom bezpieczeństwo na drodze w każdych warunkach. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z całą ofertą marki Tungsram, jaka znalazła się w sklepie nocar.pl.

źródła zdjęć: nocar.pl, unsplash.com

Dodaj komentarz

Przepraszamy, musisz się zalogować, aby móc napisać komentarz.